SEO’da Kullanılan Terimler ve AnlamlarıSEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları


seo, bili ve belgeleri tarayarak kullanıcının yoksulluk duyduğu verileri ekrana getirmeyle memur sistemdir. Verilerin uçarı getirilmesi ve taharri sonuçlarında ilk sırayı alması düşüncesince çözümler geliştirilmiştir. İşletmeler eser ve hizmetlerini arama motorlarında genişlik giysi sıralarda vaziyet alarak müşterilerine varmak istemektedir. İnternet kullanımın çabucak artmasıyla büyük verilerin taharri motorlarından optimizasyona uğraması gerekir. başkaca genişlik giysi sıralardaki yarışma yarışını kazanabilmek göre seo, araçlarının kullanılması şarttır. SEO belirli terimlerle eş araya gelmiş algoritmalardan veriyi yayınlamaktadır. SEO muayyen terimlere ayrılarak denetçi edebilmeleri kolaylaşmıştır.

ROBOTS

Arama motorundaki botların yönlendirmesini yapan kodlardır. Bu kodun görevi, web sitesinde istenmeyen kısımları gösteren okunuşu web sitenin dizisinde bulun kök dosyaları ulaştıran terimdir.

ADWORDS

Google da reklamların yayınlandığı sistemdir. Web sitelerin yayınlamak istediği reklamları arama motorlarında veya türlü internet sitelerinde yayınlanan verilerdir. Adworsd reklamlarında genişlik yüzey sıraları yakalayabilmek Okumak için tıklayın ayrılmış yakın çevirici kelimelerin seçmesi önemlidir. olumsuz taktirde ödeyeceğiniz masraflar reklam gösterimi hakkında yeterli gelmeyebilir.

KEYWORD

Bilgi ve belgelerin kolaylık bulunabilmesi ayrılmış lüzumlu anahtar kelimelerin gösterildiği veri akışıdır. Keyword, web sitelerin kaynaklarını arama sonuçlarında giyecek sıralarda gösterebilmek ayrılmış vazife almıştır.

RSS

İnternet sitelerinin oluşturacağı içerikleri usa vurma duyurulan haline getirebilecek yazılımdır. Yayına sunulacak içeriğin; yazı, etiket, bağlantı gibi işlevleri kategorize ederek içeriğin SEO da paylaşılması kendince çağ sayıyor. Bu had işaret çok yüklem sitelerinde görülmektedir.

GOOGLE İNSİGHTS

Google eliyle oluşturulan veridir. Bu bilgi henüz fazla ülke, ülke sınırı okunuşu bölgesel çapta aranan verilerin raporlanıp düzenlendiği stratejik malumat kaynağıdır. Google İnsights ile araç kelimelerin eğilimlerin, taharri zamanlarının, hacimlerinin okunuşu müşabih araç kelimelerinin geliştirilmesi okunuşu kıyaslanması maksadıyla ulaşılabilir referans olmuştur.

İCON

Kaynak yazılar içerisinde mekân alabilecek değersiz resimlere verilen isimdir. bir hayli kullanıcılar çeşidinden sevilen İkonlar aptal telefonlarda emoji olarak da kullanılmaktadır.

CPU

İşlemci demektir. İnternet siteleri hosting yoluyla yayınladıkları verileri çağırıp kullanıcıya ulaştırmakla görevli sistemdir. yöntem çağırdığı bilgileri getirebilmek düşüncesince güçlü işlemciye ihtiyaç duyar. yeteneksiz işlemci sitenin geç yüklenmesine sebep olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *